Grupa kolędnicza "Herody"

SERCE PODEGRODZKIE 2013

Serce Podegrodzkie trafiło do kolędników z Janowic Grupa kolędnicza „HERODY” ze Szkoły Podstawowej z Janowic reprezentowała powiat miechowski na XV Ogólnopolskim Spotkaniu Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe kolędowanie”, które odbyło się w Podegrodziu. Nasza grupa zajęła III miejsce za co otrzymała ”Serce Podegrodzkie” oraz ‘Statuetkę Pastuszka. Imprezę oceniało fachowe jury, a po mistrzowsku prowadził ją Rafał Kasieczka z gminy Chełmiec. Grupa „HERODY” z Janowic działa od blisko dziesięciu lat, zmieniając jedynie odtwórców głównych ról. Opiekunem jest Jolanta Borkowska-Czekaj. Widowisko zaprezentowane rzez kolędników z Janowic zwane niekiedy „żywą szopką”, opiera się na wątkach biblijnych aczkolwiek nie brak w nich także zabawnych scen o charakterze czysto ludowym. Skład zespołu stanowią: Jakub Kłak- Król, Łukasz Florek-Żyd, Kacper Kawiorski- Anioł, Hubert Malżycki –Diabeł, Damian Madejowski- Marszałek, Jakub Biały-Ułan, Maciej Dąbrowski- Turek, Kacper Gaura –Śmierć. Dla młodzieży, ale również dla rodziców, którzy aktywnie pomagali w dniu występów w przygotowaniach małych kolędników to niezapomniana niedziela spędzona w Podegrodziu. W prace te włączali się Wioletta Kłak, Agata Kawiorska, Mieczysław Florek, Joanna Dąbrowska, Aneta Malżycka,  Anna Madejowska, Rafał Gaura, Zuzanna Biała i Artur Biały. Po występie dla każdej grupy zorganizowany był obiad i kulig, który dzięki śnieżnej zimie jakże pięknemu plenerowi był źródłem uśmiechu na twarzach uczestników oraz rodziców.

zobacz album&gallery 2008

album&gallery 2009