Oddział przedszkolny

a z każdą minutą
będzie Ci weselej.

Spotkanie z panami policjantami

Edukacja związana z bezpieczeństwem dzieci jest jednym z najważniejszych zadań naszej szkoły. W związku z tym w ramach profilaktyki bezpieczeństwa 10 października przybyli do naszej szkoły panowie policjanci asp.szt. Piotr Michta i sierż. szt. Grzegorz Gąsiorek  z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz uczniowie klasy II i III. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznej drodze do i ze szkoły; jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba; o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu lub plecaku. Dzieci zainteresowało opowiadanie o codziennej pracy policjantów i prezentacja ich munduru. Każde dziecko otrzymało zawieszkę odblaskową. Po tych zajęciach na pewno żadne dziecko nie będzie bało się spotkania z policjantem i będzie wiedziało, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu zaprezentowały się najlepiej jak umiały: śpiewały, tańczyły i składały życzenia.  Na zakończenie wręczyły kwiatek każdemu nauczycielowi i pracownikowi szkoły oraz zaproszonym gościom.

WYCIECZKA DO PACANOWA

18 października 2016 r. przedszkolaki oraz dzieci z klasy II i III  pod opieką swoich rodziców i wychowawczyń wybrały się do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Żeby podejść do szatniarki dzieci musiały wejść pod komodę, ale obyło się bez czołgania, a nawet schylania. Komoda była bardzo duża – taka jak w bajkach. Przez mysią dziurę przedostały się na stację kolejową w Pacanowie. A potem ustawiły się przed wejściem do Czarodziejskiego Ogrodu. Pani przewodnik, która była postacią bajkową zadawała dzieciom wiele pytań. W ogrodzie było bardzo ciekawie. Kwiaty były  dużo większe, a liście tworzyły baldachimy nad  głowami. Kto chciał czołgał się przez dziurę w drzewie, siadał w kielichach gadatliwych kwiatów. W dalszej części trasy dzieci przeszły obok złego smoka. W nagrodę za odwagę przedszkolaki  obejrzały bajkę. Wiele emocji i radości wywołało u dzieci przejście przez lustro. Tyle że to lustro nie było zrobione ze szkła, tylko z pary wodnej. Przedszkolaki z zachwytem brały się za ręce i przechodziły na drugą stronę parowej kurtyny. ,,Magiczne lustro „ kończyło podróż po Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty animacyjne pełne niespodzianek i zabaw dla dzieci. Na koniec dzieci obejrzały bajkę w sali kinowej oraz zwiedziły ogród, który znajduje się wokół budynku Europejskiego Centrum Bajki.

Dzieci wróciły do domu bardzo zadowolone , gdyż podczas wędrówki mogły świetnie bawić się a przy okazji czegoś nauczyć.

Andrzejkowe wróżby w przedszkolu

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, zorganizowaliśmy w przedszkolu zabawę andrzejkową. Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce oraz pojawienie się wspaniałych wróżek. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wróżki przeprowadzały wróżby i odczytywały ich znaczenie. Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy 6 Ani i Sarze za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Dzień dziecka

1 czerwca 2017r. w przedszkolu w Janowicach obchodziliśmy święto naszych milusińskich. Rodzice oraz nauczyciele zadbali o to, aby ten dzień był bardzo radosny i różnił się od każdego innego, spędzonego przez dzieci w przedszkolu. Pierwszą atrakcją dla przedszkolaków była loteria fantowa, która polegała na tym, że każdy uczestnik losował dla siebie upominek. Kolejnym punktem dnia były zaproszone animatorki, które w bardzo ciekawy sposób przeprowadziły zajęcia. Wielką atrakcją w trakcie tych zabaw było puszczanie baniek mydlanych. W naszym przedszkolu pojawili się również strażacy, którzy w interesujący sposób opowiedzieli przedszkolakom o swoim zawodzie. Dopełnieniem tego święta był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wizyta u Artemidy

W poniedziałek, 05 czerwca 2017r. dzieci z Przedszkola z Janowic wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę. Tego dnia udaliśmy się do Nowej  Góry , gdzie znajduje się Ranczo Artemidy. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Było między innymi: oglądanie zwierząt, przejażdżki na koniach, przejażdżka bryczką, oglądanie stajni – jak mieszkają konie, co znajduje się w boksie, co konie jedzą. Odbyły się także warsztaty plastyczne.  Dzieci wykonały piękne obrazki, które stworzyły z naturalnych materiałów zebranych z okolicznych lasów i łąk. Czas wolny dzieci wypełniły gry i zabawy na świeżym powietrzu. Na koniec było wspólne ognisko oraz pieczenie kiełbasek, które następnie wszyscy zajadali ze smakiem. Zmęczeni, ale zadowoleni po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

Owoce w przedszkolu

Wiosenne kanapki robione przez przedszkolaków