Tradycje szkoły

Szkoła pielęgnuje następujące tradycje:

Pamięć o pomordowanych w czasie II wojny światowej – pacyfikacja Janowic. 22 sierpnia 1944 roku w Janowicach niemieccy okupanci zamordowali 18 osób z dwóch dzielnic-Maćkarni i Młynarki. Aby upamiętnić to wydarzenie co roku odbywa się na placu szkolnym msza święta oraz część artystyczna przygotowywana przez uczniów naszej szkoły.

Coroczne przygotowywanie przez każdą klasę przedstawień teatralnych, które prezentowane są  szerokiej publiczności.

Mamy swój zespół kolędniczy „Herody”

W każdym roku szkolnym w grudniu odbywa się Konkurs Kolęd, w którym  biorą udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VIII.

Od wielu lat organizujemy wigilie klasowe i śniadania wielkanocne.

Dzieci klas O-III witają wiosnę – topienie marzanny.

8 maja obchodzimy Święto Patrona Szkoły.