ZHP-20 Drużyna Harcerska im. Andrzeja Małkowskiego

XII Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej - Miechów 2013

XII Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej-Miechów 2013 rok.

Dnia 14  maja 2013  roku w Miechowskim Domu Kultury odbył się XII Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej-Miechów 2013 rok. Celem festiwalu była: prezentacja dorobku artystycznego środowisk harcerskich, starszoharcerskich wędrowniczych, promocja harcerskiej twórczości artystycznej, popularyzacja piosenki harcerskiej i turystycznej wymiana doświadczeń pomiędzy różnymi środowiskami harcerskimi . W bieżącym roku uczestniczyło 8 drużyn( 5 harcerskich,2 starszoharcerska i 1 wędrownicza) w tym około 140 uczestników festiwalu .Jury w składzie: Barbara Cichoń ( pracownik) Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego w Miechowie, Marcin Durman- dyrektor Domu Kultury w Miechowie, dh hm. Danuta Rzemieniec- Komendantka Hufca ZHP w Miechowie oraz dh pwd.  Katrzyna Czekaj –  instruktor  Hufca ZHP w Miechowie.  Komisja oceniała  także walory głosowe, własną interpretację wykonywanych utworów, aranżację, wykonanie utworów, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny a także  znajomość tekstu. w różnych kategoriach : I- harcerskie: (soliści, duety, drużyny, zespoły),II- starszoharcerskie: (soliści, duety, drużyny, zespoły),III wędrownicze: (soliści, duety, drużyny, zespoły).Poziom festiwalu wzrasta z każdym rokiem. Festiwal przygotowywała dh hm J. Borkowska wraz z 20 Drużyną Harcerską im. Andrzeja Małkowskiego działająca w naszej szkole.

GRAND PRIX

XII Powiatowego Festiwalu Piosenki Harcerskiej- Miechów 2013 roku

• otrzymała nasza drużyna

20 Drużyna Harcerska im. Andrzeja Małkowskiego

ze Szkoły Podstawowej w Janowicach

DRUŻYNY HARCERSKIE:

1.I miejsce – 20 Drużyny Harcerskiej im. A. Małkowskiego ze Szkoły Podstawowej w  Janowicach

2. II miejsce- 97 Drużyna Harcerska im.Jana Bytnara Rudego” BRATKI”  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie

3. III miejsca: 26 Drużyna Harcerska im Stanisława Worcela  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozłowie

4. wyróżnienie:

Drużyna Harcerska „ Młode Dęby” ze Szkoły Podstawowej ze Smrokowa

12 Drużyny Harcerskiej  im. E.Plater ze Szkoły Podstawowej w Bukowskiej

Woli.

DUETY Z DRUŻYN HARCERSKICH:::

1. I miejsce – Paulina Głód i Alicja Krochmal (z 36 Drużyny Harcerskiej im. Stanisława Worcela   ze Szkoły Podstawowej nr.1 w  Kozłowie).
  2. II miejsce – Natalia Szarek i Alicja Gałczyńska (z 20 Drużyny Harcerskiej im. Andrzeja Małkowskiego  ze Szkoły Podstawowej  Janowicach).

ZESPOŁY Z DRUŻYN HARCERSKICH::

1.I miejsce - Alicja Gałczyńska , Patrycja Proszczałkiewicz, Weronika Pachół, Sandra Matyjas  (20 Drużyny Harcerskiej im Andrzeja Małkowskiego ze Szkoły Podstawowej w Janowicach ).

SOLIŚCI Z DRUŻYN HARCERSKICH:

1. .I miejsce –  Alicja Gałczyńska(z 20 Drużyny Harcerskiej im. Andrzeja Małkowskiego  ze Szkoły Podstawowej  Janowicach).

I miejsce- Julia Karcz(z 36 Drużyny Harcerskiej im. Stanisława Worcela   ze Szkoły Podstawowej nr.1 w  Kozłowie)

1. II miejsce- Kamil Dowolski z (36 Drużyny Harcerskiej im. Stanisława Worcela   ze Szkoły Podstawowej nr.1 w  Kozłowie)

II miejsce- Karolina Manterys (12 Drużyny Harcerskiej  im. E.Plater ze Szkoły Podstawowej w Bukowskiej  Woli).

1. III miejsce – Bartosz Dworak (12 Drużyny Harcerskiej  im. E.Plater ze Szkoły Podstawowej w Bukowskiej  Woli).

DRUŻYNY STARSZOHARCERSKIE:

1.    I miejsce - Drużyna Starszoharcerska im. Zawiszy Czarnego z (Gimnazjum w Książu  Wielkim).

2.    II miejsce – Próbna DSH (Gimnazjum w Miechowie)

SOLIŚCI  Z  DRUŻYN STARSZOHARCERSKICH:

1. I miejsce – Weronika Trela z ( 40 Drużyna Starszoharcerska im Zawiszy Czarnego    z Gimnazjum w Książu Wielkim)

I miejsce Tomasz Chuma z ( 40 Drużyna Starszoharcerska im Zawiszy Czarnego

Gimnazjum w Książu Wielkim)

1. II miejsce –Natalia Dudek z ( Próbna  Drużyna Starszoharcerska   z Gimnazjum w Miechowie)
  2. III miejsce – Dominika Walka (( Próbna  Drużyna Starszoharcerska   z Gimnazjum w Miechowie)

DRUŻYNY WĘDROWNICZE:

1.I miejsce- Drużyna Wędrownicza „3DSH” im Roberta Baden Powella

z Liceum  Ogólnokształcącego w Miechowie

SOLIŚCI z DRUŻYN WĘDROWNICZYCH:

1. I miejsce – Sandra Leszczyńska z Drużyny Wędrowniczej „3 DSH” LO w Miechowie

Po wspaniałych występach i rozdaniu nagród  wszyscy uczestnicy spotkali się wokół grila zajdając smaczne kiełbaski i uczestnicząc w plasach harcerskich.